Αυτός ήταν Άρης, 3-0 τον Εργοτέλη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» (video)

Με σκόρερ τους Πλατέλλα, Κάσσο και Χαντί, οι «κιτρινόμαυροι» νίκησαν εύκολα τους Κρητικούς και αποκατέστησαν... την τάξη στο πρωτάθλημα

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη που επικράτησε με 3-0 του Εργοτέλη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για τη 16η αγωνιστική της Football League.

Το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους» άνοιξε στο 53΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βαγγέλης Πλατέλλας με το πλασέ του Πασχάλη Κάσσου στο 76΄να κλειδώνει τη νίκη για το συγκρότημα του Δημήτρη Σπανού ενώ το κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους έβαλε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Άγγελος Χαντί.

Άρης (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης, Κανακούδης, Μουμίν, Νίκιτς, Κάσσος, Πλατέλλας (88′ Χαντί), Παυλίδης (52′ Ντούνης), Διαμαντόπουλος (77′ Μιλούνοβιτς).

Εργοτέλης (Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Σταματάκος (80′ Μανουσάκης), Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (75′ Βογιατζής), Σταμόπουλος, Ροβίθης (42′ Μπουρσέλης), Κάϊπερς, Έφορντ, Πάτας.