Mundial: Λύτρωσε την Αγγλία ο Κέϊν, 2-1 την Τυνησία (video)

Με τον σταρ της Τότεναμ, να σκοράρει στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, τα τρία λιοντάρια κατάφεραν να κερδίσουν την αξιόμαχη αφρικανική ομάδα

Τη νίκη με 1-2 κατέκτησε η Αγγλία επί της Τυνησίας κατά την πρεμιέρα των δύο ομάδων στον 7ο όμιλο του Mundial.

Το σκορ για τα τρία λιοντάρια άνοιξε στο 11' ο Χάρι Κέϊν ενώ για την αφρικανική ομάδα ισοφάρισε στο 35΄με πέναλτι ο Σασί ενώ το συγκρότημα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ λύτρωσε με γκολ στο 90' + 1΄του σούπερ σταρ της Τότεναμ.

Τυνησία (Μααλούλ): Χασέν (15' λ. τρ Μπεν Μουσταφά), Μπρον, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Μεριά, Μααλούλ, Φ. Μπεν Γιουσέφ, Σκιρί, Σασί, Χαζρί (85' Καλίφα), Μπαντρί, Σλιτί (14' Μπεν Αμόρ)

Αγγλία (Σαουθγκέιτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Χέντερσον, Τρίπιερ, Λίνγκαρντ (90'+3' Ντάιερ), Άλι (80' Λόφτους-Τσικ), Γιανγκ, Κέιν, Στέρλινγκ (68' Ράσφορντ).