Εύκολο πέρασμα του ΠΑΟΚ από το Ηράκλειο, 3-0 τον ΟΦΗ με καλό ποδόσφαιρο (video)

Στις νίκες επέστρεψε σήμερα ο ΠΑΟΚ κερδίζοντας εύκολα τον ΟΦΗ με 3-0 στο Ηράκλειο ο οποίος έπαιζε από το 22' με 10 παίκτες

Στις νίκες επέστρεψε σήμερα ο ΠΑΟΚ κερδίζοντας εύκολα τον ΟΦΗ με 3-0 στο Ηράκλειο.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε ορμητικά το ματς χάνοντας τρεις μεγάλες ευκαιρίες μέχρι το 20’, δύο με τον Κρμέντσικ και μία με τον Ουάρντα, ενώ κρίσιμη για την εξέιλιξη του παιχνιδιού ήταν η αποβολή τερματοφύλακα του ΟΦΗ Βάτερμαν ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά εκτός περιοχής τον Τζόλη που ήταν τελευταίος παίκτης.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό έχασε κι άλλες ευκαιρίες αλλά το ημίχρονο τέλειωσε ισόπαλο 0-0.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε ξανά φουριόζος και άνοιξε το σκορ με προβολή του Τζόλη, γρήγορα έκανε το 2-0 με πλασέ του Βαρέλα, ενώ στο 68'  ο Τζόλης πάσαρε στον Κρμέντσικ και ο Τσέχος με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 0-3.

Η ροή του παιχνιδιού έδωσε το δικαίωμα στον Πάμπλο Γκαρσία να δώσει συμμετοχή και στον νεαρό Κωνσταντέλια ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του σε ηλικία 16 ετών!