Από τις 15 έως τις 27 Ιουνίου θα διαρκέσουν οι εκλογές για την ανάδειξη Προέδρων και Αναπληρωτών Προέδρων Τμημάτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου.
Το αναλυτικό πρόγραμμα των εκλογών έχει ως εξής:
Θεολογική Σχολή
Τμήμα Θεολογίας, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 09:00, αίθουσα Δ΄ (1ος όροφος)
Τμήμα Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 09:00, Δ΄ αμφιθέατρο.
Φιλοσοφική Σχολή
Τμήμα Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ., (Ισόγειο κτιρίου Διοίκησης)
Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Τμήμα Φιλολογίας, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Τμήμα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Δευτέρα 20 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών παλαιού κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής.
Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Τετάρτη 22 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας, Πέμπτη 23 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Τμήμα Ψυχολογίας, Παρασκευή 24 Ιουνίου 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής, Τετάρτη 27 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Σχολή Θετικών Επιστημών
Τμήμα Βιολογίας, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 08:30, αίθουσα «Κ. Καστρίτσης» (10ος όροφος του κτιρίου Βιολογίας)
Τμήμα Μαθηματικών, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 08:30, αίθουσα «Μ2» (3ος όροφος του κεντρικού κτιρίου της Σχολής)
Τμήμα Γεωλογίας, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 08:30, αμφιθέατρο του Μετεωροσκοπείου
Τμήμα Φυσικής, Δευτέρα 20 Ιουνίου, 08:30, αίθουσα Α31 (1ος όροφος του κεντρικού κτιρίου της Σχολής)
Τμήμα Χημείας, Τετάρτη 22 Ιουνίου, 08:30, αμφιθέατρο «Ν. Αλεξάνδρου» (κεντρικό χημείο)
Τμήμα Πληροφορικής, Πέμπτη 23 Ιουνίου, 08:30, αίθουσα Α΄ (ημιώροφος του κτιρίου Βιολογίας)
Τμήμα Νομικής, Τρίτη 21 Ιουνίου, 08:30, αίθουσα 211-212 (2ος όροφος κτιρίου Σχολής Ν.Ο.Π.Ε.
Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Τετάρτη 22 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Συνεδριάσεων, αίθουσα 319 (3ος όροφος κτιρίου Σχολής Ν.Ο.Π.Ε.)
Γεωπονική Σχολή, Παρασκευή 24 Ιουνίου, 09:00, αμφιθέατρα Β΄ και Γ΄ της πρώην Γεωπονικής και Δασολογικής Σχολής.
Σχολή Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 09:00, αμφιθέατρα Β΄ και Γ΄ της πρώην Γεωπονικής και Δασολογικής Σχολής.
Κτηνιατρική Σχολή, Τρίτη 24 Ιουνίου, 08:30, αμφιθέατρο «Ελ. Τσιρογιάννης».
Ιατρική Σχολή, Τρίτη 21 Ιουνίου, 08:30, Αμφιθέατρο Α΄ του κτιρίου της Ιατρικής Σχολής.
Οδοντιατρική Σχολή, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 09:00, Μανδαλίδειο Κέντρο Οδοντιατρικών Ερευνών της Οδοντιατρικής Σχολής.
Πολυτεχνική Σχολή
Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Τμήμα Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Τρίτη 21 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Γενικό Τμήμα, Τετάρτη 22 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Πέμπτη 23 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης
Τμήμα Χημικών Μηχανικών, Δευτέρα 27 Ιουνίου, 09:30, Αμφιθέατρο Τσιούμης.
Σχολή Καλών Τεχνών
Τμήμα Μουσικών Σπουδών, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 10:00, αίθουσα 8 στις εγκαταστάσεις τους τμήματος στη Θέρμη
Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, Παρασκευή 17 Ιουνίου, 10:00, αίθουσα θεωρητικών στις εγκαταστάσεις του τμήματος στη Θέρμη
Τμήμα Θεάτρου, Τρίτη 21 Ιουνίου, 10:30, αίθουσα συνεδριάσεων του Τμήματος, Εγνατίας 122 (1ος όροφος).
Παιδαγωγική Σχολή
Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 09:00, μεγάλη αίθουσα του πρώτου ορόφου, στο κτίριο της Παιδαγωγικής Σχολής, Πύργος
Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 09:00, μεγάλη αίθουσα του πρώτου ορόφου, στο κτίριο της Παιδαγωγικής Σχολής, Πύργος.
Ανεξάρτητα Tµήµατα
Τμήμα Φαρμακευτικής, Τετάρτη 15 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα Δ12 κτίριο ΦΜΣ.
Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Σερρών, Πέμπτη 16 Ιουνίου, 09:00, αμφιθέατρο του Διδακτηρίου του Τμήματος στον Άγιο Ιωάννη Σερρών.
Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.), Τρίτη 21 Ιουνίου, 08:30, Αίθουσα ΤΑΞΥΠ.