Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2018
x

ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΔ: ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Όλα τα στοιχεία για τις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ την ερχόμενη Κυριακή. Τα ονόματα των 155 υποψηφίων συνέδρων, οι ΝΟΔΕ και οι ΔΗΜΤΟ.

Δέκα χιλιάδες «γαλάζιοι» της Θεσσαλονίκης θα προσέλθουν την ερχόμενη Κυριακή στις κάλπες που στήνονται στο νομό για την εκλογή των νέων προέδρων των τεσσάρων ΝΟΔΕ, των 19 Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων, καθώς και των αντιπροσώπων εν όψει του τακτικού συνεδρίου της ΝΔ.

Οι κάλπες θα στηθούν στις έδρες των ΔΗΜΤΟ και μπορούν να ψηφίσουν μόνο τα εγγεγραμμένα μέλη, όσα ανανέωσαν και όσα ενεγράφησαν με τη διαδικασία που ακολουθήθηκε.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της ΝΔ, οι εκλογείς θα είναι συνολικά στο νομό 10.050. Στη ΝΟΔΕ Κεντρικού Τομέα Θεσσαλονίκης θα ψηφίσουν 2.000 μέλη της ΝΔ, στη ΝΟΔΕ Ανατολικού Τομέα 3.100, στη ΝΟΔΕ Δυτικού Τομέα 1.700 και στη ΝΟΔΕ Β' Θεσσαλονίκης 3.250.

Οι υποψήφιοι πρόεδροι ανά ΝΟΔΕ είναι στη ΝΟΔΕ Κεντρικού Τομέα ο Τάσος Εμμανουηλίδης, στη ΝΟΔΕ Ανατολικού ο Θεόδωρος Μητράκας, στη ΝΟΔΕ Δυτικού ο Διονύσης Μανωλόπουλος και ο Δημήτρης Βασιλειάδης και στη ΝΟΔΕ Β' Θεσσαλονίκης ο Θωμάς Βράνος, ο Διαμαντής Μάτζαρης και ο Αντώνης Λιακόπουλος.

Οι ΔΗΜΤΟ στις οποίες θα στηθούν κάλπες είναι ανά ΝΟΔΕ:

-Κεντρικού Τομέα: Α' Δημοτικού Διαμερίσματος, Β' Δημοτικού Διαμερίσματος, Γ' Δημοτικού Διαμερίσματος και Τριανδρίας.

-Ανατολικού Τομέα: Δ' Δημοτικού Διαμερίσματος, Ε' Δημοτικού Διαμερίσματος και Καλαμαριάς.

-Δυτικού Τομέα: Αμπελοκήπων – Μενεμένης, Κορδελιού – Ευόσμου, Νεάπολης – Συκεών και Παύλου Μελά.

-Β' Θεσσαλονίκης: Βόλβης, Δέλτα, Θερμαϊκού, Θέρμης, Κουφαλίων – Χαλκηδόνας, Λαγκαδά, Πυλαίας – Χορτιάτη και Ωραιοκάστρου.

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και η εκλογή των συνέδρων. Τα 10.050 μέλη της ΝΔ θα κληθούν να επιλέξουν από αρκετά μεγάλο αριθμό υποψηφίων συγκριτικά με τον αριθμό των συνέδρων που εκλέγει κάθε ΝΟΔΕ. Από τη ΝΟΔΕ Κεντρικού Τομέα θα εκλεγούν 18 σύνεδροι, από τη ΝΟΔΕ Ανατολικού 33, από τη ΝΟΔΕ Δυτικού 22 κι από τη ΝΟΔΕ Β' Θεσσαλονίκης 34. Συνολικά για 107 θέσεις συνέδρων έχουν εγγραφεί 155 υποψήφιοι.

Οι υποψήφιοι σύνεδροι ανά ΝΟΔΕ είναι οι εξής:

Κεντρικός Τομέας

1.Δημήτριος Βαλαρούτσος

2.Βασίλης Γάκης

3.Βικτωρία Γεωργιάδου

4.Γιώργος Γκαζέπης

5.Στέφανος Γωγάκος

6.Σοφία Δασκαλοπούλου

7.Δέσποινα Δημητριάδου

8.Στρατούλα Θειακού

9.Ανδρέας Ιλίκος

10.Χρυσή (Χρυσούλα) Καραουλάνη

11.Αναστασία Κιζιρίδου

12.Νίκος Λιακόπουλος

13.Νίκος Μαρτίδης

14.Γιώργος Μπαντές

15.Αριστείδης Μπουτσιούκης

16.Ανθούλα Οικονόμου-Σαούλια

17.Νίκος Παπαδόπουλος

18.Αντώνης Παπάζογλου

19.Ματούλα Παπαρουσοπούλου

20.Δημήτρης Παπαχριστόπουλος

21.Δανιήλ Παραμυθιώτης

22.Γαβριήλ Ποδίκογλου

23.Δημήτρης Πουλαδάκης

24.Δημήτρης Ράπτης

25.Μηνάς Σαμαντζίδης

26.Βαγγέλης Σβάρνας

27.Πηνελόπη Σερδάρη

28.Κώστας Σουβατζόγλου

29.Αθηνά Στεργίου

30.Αθηνά-Μαρία Τάχτα

31.Κώστας Τσέντος

32.Κυριάκος Τσέρνος

33.Ηρώ Τσιτσίνια

34.Δημήτρης Χρόνης

Δυτικός Τομέας

1.Μιχάλης Αβραμίδης

2.Λευτέρης Αλεξανδρίδης

3.Ευάγγελος Αντωνιάδης

4.Δημήτρης Βασιλειάδης

5.Νίκος Δένης

6.Φωτεινή Δημοπούλου

7.Δημήτρης Ζαδικόπουλος

8.Νίκος Καλλινικίδης

9.Θεόδωρος Καλλίτσης

10.Βασίλης Καλόγηρος

11.Λευτέρης Καραμπίνας

12.Αντώνης Κατσάρας

13.Δημήτρης Λαλές

14.Αριστείδης Ματσούκης

15.Δημήτρης Μιχαηλίδης

16.Βασιλική Νταή

17.Βασιλική Παντελίδου

18.Θωμάς Πάντσης

19.Αλκμήνη Παπανικολάου-Ουσταμπασίδου

20.Αγγελική Σεμερτζίδου

21.Μίλτος Τασούλης

22.Γιώργος Τσαουσίδης

23.Παναγιώτης Τσιγκιρλιώτης

24.Θεμιστοκλής Τσιγκουνάκης

25.Δημήτρης Φαφούτης

26.Ανέστης Φίσκας

Ανατολικός Τομέας

1.Θεοδόσης Αθανάσας

2.Δήμητρα Ακριτίδου

3.Θεολόγος Αμαξόπουλος

4.Γιώργος Ασημακόπουλος

5.Αναστασία Ασπρούτσου

6.Κώστας Βαβούτης

7.Βασιλική Γιαννακούλα

8.Γιώργος Γιαννόπουλος

9.Διαμαντής Γκολιδάκης

10.Γιάννης Δαρδαμανέλης

11.Θρασύβουλος Δαρδαμανέλης

12.Πηνελόπη Δημητροπούλου

13.Θρασύβουλος Διαμαντής

14.Γιώργος Δαμέλας

15.Γεωργία Ζαχαράκου

16.Κλέαρχος Ηλιάδης

17.Παρασκευή Θεοδούλου-Χαρακλιά

18.Κλεόβουλος Θεοτόκης

19.Κώστας Ιακώβου

20.Μαρία Καρατενίζη

21.Δέσποινα Κατσαρού

22.Μαρία Κουτσουμπίδου

23.Γιάννης Λεοντιάδης

24.Γιάννης Λιάμης

25.Θεόδωρος Λίμπαρης

26.Βασίλης Μανταζής

27.Νίκος Νικολόπουλος

28.Βασίλης Ξενιτόπουλος

29.Θανάσης Οικονόμου

30.Αναστασία Παπαδοπούλου

31.Γιώργος Παπαϊωάννου

32.Χρήστος Παπαστοΐτσης

33.Όλγα Παππά

34.Νίκος Πρώιος

35.Πηνελόπη Ράλλη

36.Αντώνης Ρέντας

37.Χαράλαμπος Σαρδέλης

38.Ιορδάνης Σαρικεΐσογλου

39.Σοφία Σαφαρίκα

40.Ζαχαρίας Σπαθόπουλος

41.Κατερίνα Σταμούλη

42.Δημήτρης Τζιμούρτας

43.Θεόδουλος Ταπανίδης

44.Δρόσος Τσαβλής

45.Αναστασία Τσάτρα

46.Χρυσόστομος Τσατσούλης

47.Δημήτρης Τσιτσιπάτης

48.Θεόδωρος Χαδούλης

49.Γιώργος-Χρυσοβαλάντης Χαραλαμπίδης

50.Γιώργος Χατζηγεωργίου

51.Κώστας Χοντζέας

Β' Θεσσαλονίκης

1.Βασίλης Ανατολίτης

2.Αντώνης Ζαβέρκος

3.Στέλιος Τσομαρίδης

4.Χρήστος Τραϊκούδης

5.Κυριάκος Χαμουζάς

6.Παναγιώτης Λεμπέσης

7.Ευαγορας Φαλιέρος

8.Αντώνης Κωτσιόπουλος

9.Γιώργος Παύλου

10.Χρήστος Φάσσας

11.Χρήστος Τσομπάνος

12.Γιώργος Δαλιάνας

13.Αντώνης Καζάκης

14.Διαμαντής Μάτζαρης

15.Χρήστος Ιωαννίδης

16.Αστέριος Μαλαμής

17.Στέφανος Νάνης

18.Ορέστης Τρασανίδης

19.Κώστας Φωτίου

20.Λάμπρος Γατσώρης

21.Δημήτρης Καρασαβίδης

22.Νίκος Τσαμασλής

23.Απόστολος Αποστολίδης

24.Κώστας Λαμπάδας

25.Θεόδωρος Νικολαΐδης

26.Γρηγόρης Σταυριανός

27.Κώστας Μπαλαμπάνης

28.Λεωνίδας Δημητρακόπουλος

29.Πέτρος Φωτόπουλος

30.Γιάννης Κανάκας

31.Αναστασία Αδαμούδη

32.Άννα Σαρίκου

33.Κατερίνα Μπότη

34.Πασχαλίνα Ντότση

35.Κωνσταντίνα Διαμαντοπούλου

36.Βασιλική Κωστοπούλου

37.Αναστασία Χατζηλασκαράκη

38.Θεοπίστη Καραδήμογλου-Μοσχίδου

39.Μαρία-Παρασκευή Πινήτα

40.Αργυρούλα Καράνου

41.Όλγα Δημητριάδου

42.Αμαλία Καραγιαννίδου

43.Ιφιγένεια Κωφού

44.Μαριάννα Καπουζούζη




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ