Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019
x

ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΨΩΜΙΑΔΗ

Ποιοι δύο υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι, εκτός του επικεφαλής της παράταξης, θα εκπροσωπήσουν τον συνδυασμό στο δημοτικό συμβούλιο Θεσσαλονίκης.

Στη δημοσιότητα έδωσε το Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης τα επίσημα αποτελέσματα από τη σταυροδοσία της εκλογικής αναμέτρησης του πρώτου γύρου για τον δήμο Θεσσαλονίκης.

Από τον συνδυασμό του Παναγιώτη Ψωμιάδη, «Δύναμη Πολιτών» δημοτικοί σύμβουλοι, εκτός από τον επικεφαλής της παράταξης, εκλέγονται ο αδερφός του Διονύσιος Ψωμιάδης με 1246 ψήφους και η Ίνγκα (Άννα) Αβραμίδου με 500 ψήφους.

Αναλυτικά οι σταυροί:

1) ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 1246

2) ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΙΝΓΚΑ (ΑΝΝΑ) του ΒΑΛΕΡΙΑΝ 500

3 ) ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 370

4 ) ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 343

5 ) ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ (ΦΛΩΡΙΝΙΩΤΗΣ) ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΣΑΒΒΑ 310

6 ) ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 264

7 ) ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 227

8 ) ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 225

9 ) ΤΟΥΛΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 219

10 ) ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 210

11 ) ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 194

12 ) ΚΟΞΕΝΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ 192

13 ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 188

14 ) ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 170

15 ) ΖΕΡΒΑΚΗ -ΖΙΜΠΕΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 155

16 ) ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΗΛΙΑ 151

17 ) ΔΑΔΑΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 148

18 ) ΚΑΝΑΡΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 146

19 ) ΚΑΡΑΚΑΪΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ 135

20 ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ 131

21 ) ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 130

22 ) ΚΟΥΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 129

23 ) ΑΧΒΕΡΝΤΙΑΝ ΑΣΤΓΙΚ (ΑΣΤΡΟΥΛΑ) του ΑΡΑΡΑΤ 125

24 ) ΚΟΖΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 124

25 ) ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 123

26 ) ΚΑΡΓΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΗΛΙΑΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 120

27 ) ΜΕΛΕΜΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 119

28 ) ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΕΡΣΑ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 118

29 ) ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 115

30 ) ΖΑΜΡΙΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ 113

31 ) ΣΤΑΓΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ 112

32 ) ΦΑΣΟΥΛΑ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 105

33 ) ΠΕΤΣΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ (ΔΑΝΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ 103

34 ) ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 101

35 ) ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 100

36 ) ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ -ΟΣΙΠΩΒ ΛΟΥΪΖΑ-ΒΑΛΕΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 98

37 ) ΧΑΣΕΚΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 98

38 ) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του ΣΠΥΡΟΥ 97

39 ) ΑΡΓΥΡΙΟΥ (ΣΒΑΡΝΑ) ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ 95

40 ) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 95

41 ) ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 86

42 ) ΤΖΙΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 85

43 ) ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ του ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ 80

44 ) ΤΕΤΗ –ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΡΟΥΛΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 79

45 ) ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 77

46 ) ΜΑΚΑΡΟΝΗ (ΑΡΩΝΗ) ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 75

47 ) ΧΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΤΕΟ) του ΙΩΑΝΝΗ 74

48 ) ΤΟΥΡΓΑΪΔΟΥ –ΠΕΡΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 68

49 ) ΧΑΡΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΙΣΙΟΥ 62

50 ) ΜΠΑΜΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 57

51 ) ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ (ΡΕΛΛΗΣ) ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ 56

52 ) ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 47

53 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΔΑΙΔΑΛΟΣ) του ΑΒΡΑΑΜ 47

54 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ -ΠΙΛΙΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 45

55 ) ΤΣΙΧΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 41

56 ) ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΙΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 40

57 ) ΤΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ 36

58 ) ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΣΧΑΛΙΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ 27

Τριανδρίας

59 ) ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ 410

60 ) ΒΟΥΖΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 389

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

1ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΖΟΥΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΒΑΛΣΑΜΗ 135

2 ) ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 116

3 ) ΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ 96

4 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ -ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΣΑΜΨΩΝ 76

5 ) ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ 69

6 ) ΤΖΙΩΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 65

7 ) ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 62

8 ) ΚΟΥΤΣΙΜΑΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 61

9 ) ΚΥΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΩΜΑ 60

10 ) ΣΤΡΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 52

11 ) ΚΑΚΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 48

12 ) ΤΖΙΩΚΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 35

2ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΒΑΡΥΤΙΜΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ 247

2 ) ΓΕΡΟΛΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 166

3 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 164

4 ) ΜΑΤΖΙΑΡΗ -ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ 151

5 ) ΤΖΕΛΕΠΗ -ΖΓΟΥΡΙΔΟΥ ΖΩΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 143

6 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ 122

7 ) ΜΗΝΑ -ΑΪΒΑΖΟΓΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 112

8 ) ΚΑΝΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 88

9 ) ΣΚΛΙΒΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 86

10 ) ΜΟΤΖΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 77

11 ) ΜΟΤΣΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 57

12 ) ΣΕΒΔΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 43

3ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 134

2 ) ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 111

3 ) ΔΟΓΑΝΗ ΔΑΝΑΗ-ΑΓΑΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 99

4 ) ΚΟΓΙΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 60

5 ) ΜΠΛΑΤΣΑ-ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ (ΑΡΤΕΜΙΣ) του ΑΧΙΛΛΕΑ 56

6 ) ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 52

7 ) ΤΣΙΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 49

8 ) ΜΥΛΩΝΑ ΑΡΓΥΡΩ-ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 47

9 ) ΚΟΥΦΑΔΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 41

10 ) ΠΟΪΡΑΖΗ ΑΝΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 30

11 ) ΠΟΪΡΑΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΗ 26

12 ) ΣΙΜΟ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ 21

4ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΑΓΟΡΑΣΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 289

2 ) ΧΙΟΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 116

3 ) ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 114

4 ) ΝΑΤΣΙΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 113

5 ) ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 110

6 ) ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 104

7 ) ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 102

8 ) ΑΓΤΖΙΔΟΥ -ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 97

9 ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 97

10 ) ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΑΒΡΙΗΛ 86

11 ) ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 85

12 ) ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ -ΚΩΣΤΑ ΥΠΑΤΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 82

13 ) ΚΑΡΑΤΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 68

14 ) ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΣΑΒΒΑ 53

15 ) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΗ 49

16 ) ΜΠΑΣΜΑΤΖΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ (ΛΕΟΝΤΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 49

17 ) ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 42

5ου Διαμερίσματος Θεσσαλονίκης

1 ) ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ -ΚΟΣΩΒ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 409

2 ) ΞΕΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 342

3 ) ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 293

4 ) ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 272

5 ) ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ 258

6 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 252

7 ) ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ 218

8 ) ΜΠΟΣΤΑΤΖΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 217

9 ) ΑΘΑΝΑΤΟΥ ΡΟΔΟΠΗ του ΕΔΙΣΣΩΝ 211

10 ) ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 195

11 ) ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ 162

12 ) ΘΟΥΠΗ -ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 145

13 ) ΠΙΣΣΑΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 120

14 ) ΠΑΝΟΓΛΟΥ -ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 111

15 ) ΤΣΙΚΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ 105

16 ) ΤΣΙΤΣΙΩΝΗΣ-ΑΜΕΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 77

17 ) ΧΙΖΑΝΙΣΒΙΛΙ ΒΕΡΙΚΟ του ΗΛΙΑ 40




A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ