Euro 2021: Με Ίνγκι Ίνγκασον η Ισλανδία πέρασε τη Ρουμανία

Στη μεγάλη νίκη της ομάδας των Βίκινγκ είχε χρόνο συμμετοχής και ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ που πέρασε στον αγώνα λίγα λεπτά πριν το τέλος.

Κάτι από τα παλιά θύμισε η εθνική ομάδα της Ισλανδίας χθες καθώς επικράτησε με 2-1 της Ρουμανίας και θα αντιμετωπίσει την Ουγγαρία για μια θέση στα τελικά του Euro 2021.

Οι γηπεδούχοι Ισλανδοί με δύο γκολ του Σίγκουρντσον στο 16′ και στο 35′ πήραν «κεφάλι» στο σκορ, με τον Μαξίμ να μειώνει στο 63′ σε 2-1 για τους Ρουμάνους.

Στη μεγάλη νίκη της ομάδας από τη Σκανδιναβία είχε χρόνο συμμετοχής και ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, ίνγκι Ίνγκασον, που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Άρνασον στο 86ο λεπτό.

O αγώνας για μια θέση στα τελικά του EURO 2021 ανάμεσα σε Ισλανδία και Ουγγαρία είναι προγραμματισμένος για τις 12 Νοεμβρίου.