Φιλική νίκη του ΠΑΟΚ επί της Χεράκλες -Ξανά πρωταγωνιστής ο Ολιβέιρα

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα του ματς, μένοντας ικανοποιημένος από τους περισσότερους ποδοσφαιριστές.

Με δύο γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 2-1 στον φιλικό αγώνα επί ολλανδικού εδάφους με αντίπαλο την Χεράκλες Αλμέλο.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα του ματς, μένοντας ικανοποιημένος από τους περισσότερους ποδοσφαιριστές του.

Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 14′, ο Καγκάβα βρήκε τον Ελ Καντουρί, και ο τελευταίος σέντραρε στον Ολιβέιρα που από κοντά έκανε το 1-0. Οι Ολλανδοί απάντησαν μόλις δυο λεπτά αργότερα, έστω και με τύχη. Στο 16′, ο Φλουτ εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη για να γίνει το 1-1.

Στο 33′ ο Ολιβέιρα φώναξε και πάλι «παρών». Ο Βιεϊρίνια βρήκε τον συμπατριώτη του, και αυτός με αριστερό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 2-1

Γκολ: Ολιβέιρα 14′ (σουτ), Ολιβέιρα 33′ (σουτ) / Φλουτ 16′ (εκτέλεση φάουλ)

ΠΑΟΚ (α’ ημίχρονο): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Τέιλορ, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Καγκάβα, Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ (β’ ημίχρονο): Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Κρέσπο (Λύρατζης 74′), Περέιρα, Ροντρίγκο, Νινούα, Τσιγγάρας, Βρακάς (Κωνσταντέλιας 70′), Α. Ζίβκοβιτς, Λάμπρου, Κούτσιας (Τζόλης 88′).

Χέρακλες: Μπούκερ, Κουαλιάτα, Μπακμπούρντ, Μπουργζόργκ, Κνέστερ, Φλουτ (Σόκε 18′), Ντε Λα Τόρε (Μελίχ 60′), Σουφς, Γιάκομπσεν, Ιμπραΐμογλου, Αμίσι.