Νίκη ΠΑΟΚ (2-0) στον φιλικό αγώνα με τη Σαρλερουά

Το σκορ για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκουν άνοιξε ο Νέλσον Ολιβέιρα στο 47′, ενώ το τελικό 2-0 πέτυχε ο Μουργκ, δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Με νίκη συνέχισε η ομάδα του ΠΑΟΚ τα φιλικά προετοιμασίας στην Ολλανδία, επικρατώντας επί της Βελγικής Σαρλερουά με 2-0.

Το σκορ για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκουν άνοιξε ο Νέλσον Ολιβέιρα στο 47′ σημειώνοντας το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Δικεφάλου, ενώ το τελικό 2-0 πέτυχε ο Μουργκ, δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Τα κακά νέα για τον δικέφαλο είναι ο τραυματισμός στο αριστερό πόδι του Χρήστου Τζόλη, ο οποίος και αντικαταστάθηκε στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης.

Το επόμενο φιλικό τεστ για τον ΠΑΟΚ είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη (21/7, 15:00), με αντίπαλο τη Χέρακλες Αλμέλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Εσίτι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Σφιντέρσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Μουργκ, Τζόλης (72΄ Λάμπρου), Βρακάς, Ολιβέιρα.

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ: Κόφι, Κνέζεβιτς, Ντεσολέιλ, Ανδρέου, Τσατσούα, Ζιλέ, Ιλαϊμαχαρίτρα, Μοριόκα, Καγιέμπε, Μπεντία, Ζαρουρί.