Γλύτωσαν δεύτερο στραπάτσο οι Ισπανοί-Νίκησαν τη Γεωργία στο 92’ (vid)

Οι Γεωργιανοί προηγήθηκαν αιφνιδιάζοντας τους Ίβηρες που δεν έδειχναν να έχουν συνέλθει από την κακή παρουσία κόντρα στην Ελλάδα.

Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού και οι ο Λουίς Ενρίκε λίγο έλειψε να παραβεί το αρχαίο ρητό, αφού η εθνική Ισπανίας λίγο έλειψε να πετάξει και άλλους βαθμούς μετά την ισοπαλία με την Ελλάδα, αυτή τη φορά στην Τιφλίδα απέναντι σε μια σκληρά μαχόμενη Γεωργία.

Το σκορ για τους Γεωργιανούς άνοιξε ο Κβαρατσκέλια στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης με πλασέ του, έπειτα από την ασίστ του Κιτεϊσβίλι. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν την κατοχή, συνέχιζαν να πιέζουν και στο 56ο λεπτό έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Ζόρντι Άλμπα έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Φεράν Τόρες έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 90+2', ενώ όλα έδειχναν ότι η Γεωργία θα πάρει έναν πολύτιμο πόντο και η Ισπανία θα μείνει μακριά από τη νίκη ξανά, ο Ντάνι Όλμο πραγματοποίησε ένα μακρινό σουτ, ο Γιόργκι Λόρια δεν μπόρεσε να αποκρούσει, με αποτέλεσμα να γίνει το 1-2.