Υποτάχθηκε στην ανωτερότητα της Μπάγερν η ΑΕΚ, ήττα 2-0 στο ΟΑΚΑ (vid)

Η «Ένωση» άντεξε για μία ώρα αγώνα με τους Βαυαρούς να καθαρίζουν τη νίκη μέσα σε δύο λεπτά χάρη στα γκολ των Μαρτίνεθ και Λεβαντόφσκι.

Την ήττα με 0-2 από τη Μπάγερν Μονάχου γνώρισε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Η Ένωση στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι στην πρωταθλήτρια Γερμανίας των αστέρων για μια ώρα παιχνιδιού, όμως δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά.

Συγκεκριμένα οι Βαυαροί προηγήθηκαν στο 61' όταν το σουτ του Ρόμπεν κόντραρε στον Λαμπρόπουλο και ο Χάβι Μαρτίνεθ από κοντά πέτυχε το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, στο 63', ο Γκνάμπρι συνδυάστηκε ωραία από τα αριστερά με τον Ραφίνια που σέντραρε για τον αφύλακτο από την κιτρινόμαυρη άμυνα Λεβαντόφσκι που πλάσαρε σε κενή εστία διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.