Ιστορικός θρίαμβος για τον Άρη

Ανεπανάληπτη επιτυχία για τον Άρη, που με την επική νίκη του επί της Ατλέτικο Μαδρίτης μέσα στο Βιθέντε Καλντερόν με 2-3, γίνεται η πρώτη ελληνική ομάδα που κερδίζει μέσα στην Ισπανία και βρίσκεται πλ
Ανεπανάληπτη επιτυχία για τον Άρη (και το ελληνικό ποδόσφαιρο), που με την επική νίκη του μέσα στο Βιθέντε Καλντερόν με 2-3, γίνεται η πρώτη ελληνική ομάδα που κερδίζει μέσα στην Ισπανία και βρίσκεται πλέον μία ανάσα από την πρόκριση. Και μάλιστα με νίκη επί της κατόχου του Europa League! Πλέον, οι "κίτρινοι" θέλουν τρίποντο εναντίον της Ρόζενμποργκ στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για να προκριθούν πανηγυρικά στους 32 του θεσμού.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Κόκε, αλλά οι Μαδριλένοι πέρασαν μπροστά χάρη σε γκολ των Φορλάν (12΄) και Αγουέρο (16΄). Στο 51΄ ο Λαζαρίδης κέρδισε πέναλτι από τον Ντομίνγκεθ, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κόκε, ενώ στο 81ο λεπτό ο Λαζαρίδης πέτυχε το ιστορικό νικητήριο γκολ και...Ατλέτικο Μαδρίτης-Άρης 2-3! Η Θεσσαλονίκη απόψε δεν πρόκειται να κοιμηθεί!