Ήττα στο νήμα για τον Ηρακλή από τον Παναθηναϊκό Β' στο Καυτανζόγλειο (video)

Οι «πράσινοι» πήραν το τρίποντο -και διατήρησαν το δικό τους φετινό αήττητο- με το γκολ που πέτυχε ο Σαρδέλης στις καθυστερήσεις (90+1').

Ο Παναθηναϊκός Β΄ έσπασε το αήττητο του Ηρακλή στη φετινή Super League 2, καθώς επικράτησε 3-2 των κυανόλευκων στο Καυτανζόγλειο, στην αναμέτρηση με την οποία«άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο.

Με τη νίκη αυτή οι πράσινοι και σκαρφάλωσαν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Γηραιός προηγήθηκε με το γκολ του Τομάς στο 12ο λεπτό, ωστόσο το τριφύλλι ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 2-1, χάρη σε δύο τέρματα του Μπιλάλ (34΄, 43΄).

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα (2-2) με το πέναλτι του Μελούνοβιτς στο 54΄, ωστόσο οι «πράσινοι» πήραν το τρίποντο -και διατήρησαν το δικό τους φετινό αήττητο- με το γκολ που πέτυχε ο Σαρδέλης στις καθυστερήσεις (90+1΄).