Πέμπτη 23 Μαΐου 2019
x

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ: ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 35 ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΚΟΥΔΗΣ

Το πρόγραμμά του και για τον δήμο Καλαμαριάς και τους πρώτους 35 υποψήφιους παρουσίασε ο επικεφαλής του συνδυασμού «Καλαμαριά αλλιώς»

Το πρόγραμμά του και για τον δήμο Καλαμαριάς και τους πρώτους 35 υποψήφιους θα συμμετέχουν στο ψηφοδέλτιο του συνδυασμού «Καλαμαριά αλλιώς» παρουσίασε στο θεατράκι Χηλής ο υποψήφιος δήμαρχος Δημήτρης Αρκούδης.
 
Το πρόγραμμα χωρίζεται σε έξι άξονες δράσης: 
1. Δημοκρατία – Συμμετοχή των πολιτών 
2. Τοπική Ανάπτυξη 
3. Κοινωνική Πολιτική  
4. Ποιότητα ζωής  
5. Ψηφιακός μετασχηματισμός  
6. Νεολαία – Αθλητισμός – Πολιτισμός. 
Από αυτούς ξεκινάμε να σχεδιάζουμε την «Καλαμαριά αλλιώς». 
 
Στην εκδήλωση παρεύρέθηκαν ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης και ο Κώστας Αρβανίτης, υποψήφιοι Ευρωβουλευτές με τον ΣΥΡΙΖΑ, η Κατερίνα Νοτοπούλου, υποψήφια δήμαρχος Θεσσαλονίκης, ο Χρήστος Γιαννούλης υποψήφιος περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας και ο Γιάννης Αμανατίδης Βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ.
 
 
Ο κ. Αρκούδης παρουσίασε τους 35 πρώτους υποψήφιους που θα συμμετέχουν στο ψηφοδέλτιο και αποτελούν, όπως αναφέρει, συνέχεια της Ριζοσπαστικής Ενωτικής Κίνησης Καλαμαριάς (ΡΕΚΚ).
 
Αυτοί είναι:
1. ΑΓΓΕΛΑΚΟΓΛΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ (Θεατρολόγος)
2. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ (Ασφαλιστής-Οικονομολόγος)
3. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ (Κοινωνιολόγος-Φυλακές Διαβατών)
4. ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Συνταξιούχος- Εμπόριο Ανταλλακτικών αυτοκινήτων)
5. ΓΑΒΡΙΗΛ ΝΙΚΟΣ (Μηχανικός)
6. ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ ΘΑΝΟΣ (Μεταπτυχιακός Φοιτητής)
7. ΓΙΑΝΝΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Οικονομολόγος – Φοροτεχνικός – Σύμβουλος επιχειρήσεων)
8. ΓΟΥΡΓΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ (Λογίστρια)
9. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (Φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής)
10. ΕΛΑΓΚΟΥΖ ΣΑΝΤΙΑ (Διερμηνέας σε δομές φιλοξενίας προσφύγων)
11. ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑ (Συνταξιούχος Αναισθησιολόγος)
12. ΚΗΠΟΥΡΟΥ-ΛΑΜΤΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ  (Συνταξιούχος- Στέλεχος Εξωτερικού Εμπορίου σε Τράπεζα)
13. ΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Οδοντοτεχνίτης)
14. ΚΟΡΟΜΗΝΑ ΒΑΣΩ (Φιλόλογος)
15. ΚΟΤΙΝΑΣ ΜΙΛΤΟΣ (Οικονομολόγος)
16. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (Συνταξ. Έμπορος)
17. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Θεσ/νίκης)
18. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ - ΛΑΔΑ ΣΙΜΗΡΑ (Γεωπόνος)
19. ΛΕΜΟΝΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ (Πολιτικός Επιστήμονας)
20. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ ΧΑΡΑ (Φοιτήτρια Εφαρμοσμένης Πληροφορικής)
21. ΜΗΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (Συνταξ. Εκπαιδευτικός)
22. ΜΠΑΝΔΑΣ ΦΩΤΗΣ (Φοιτητής Διοίκησης επιχειρήσεων - Εργάζεται στον τομέα του Τουρισμού)
23. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ (Γεωπόνος)
24. ΝΟΥΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (Νοσηλεύτρια-Ιπποκράτειο)
25. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (Εκπαιδευτικός-Δευτεροβάθμια εκπαίδευση)
26. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (Λογοτέχνης/Κοινωνιολόγος)
27. ΠΑΠΑΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (Κοινωνική Συνεταιριστική Επιχείρηση)
28. ΠΑΠΑΜΑΛΗ ΔΟΜΝΙΚΗ (Εγκληματολόγος)
29. ΣΙΜΟΥ ΝΙΚΗ (Συνταξ. Εκπαιδευτικός)
30. ΣΚΟΥΜΠΕΡΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (Επιστημονικός συνεργάτης στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης)
31. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (Καθηγητής του Τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής του ΑΤΕΙΘ)
32. ΤΑΒΑΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (Δομικών Έργων/Υδραυλικά-Συγκοινωνιακά)
33. ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Οικονονομολόγος - Υπουργείο Οικονομικών)
34. ΤΖΩΓΑ ΜΑΡΙΑ (Φιλόλογος)
35. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (Προπονητής Ομίλου Αντισφαίρισης Καλαμαριάς και αναπληρωτής εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής)
 



A+
A-







ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ