Νέος περίπατος για τον Ηρακλή, «εφτάρα» στην Κρήνη (video)

Ο Ημίθεος, χωρίς να... ιδρώσει, σάρωσε με 7-0 την Κρήνη εκτός έδρας και έκανε το 5Χ5 στις νίκες, στον τρίτο όμιλο της Γ' ΕΠΣΜ.

Δεν έχει αντίπαλο ο Ηρακλής. Οι «κυανόλευκοι» χωρίς να νιώσουν αντίσταση ισοπέδωσαν με 7-0 την Κρήνη εκτός έδρας και έφτασαν τις πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στον τρίτο όμιλο της Γ' ΕΠΣΜ.

Σύμφωνα με το Metrosport.gr, ο χορός των γκολ άνοιξε με τον Σαχταρίδη μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει ο ίδιος παίκτης στο 16΄ να δώσει αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Ημίθεος δεν σταμάτησε εκεί και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Περόνε έκανε το 0-3.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καλαμπουρτζίδης έγραψε το 0-4 και ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-5 στο 61΄. Τρία λεπτά μετά ήταν σειρά του Μακρή να χριστεί σκόρερ, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-6.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Περόνε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 76'.