Νίκη για ΠΑΣ, σοκ για Παναιτωλικό

Με νίκη προχώρησε την 7η αγωνιστική η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, που με γκολ του Τζάνη, επικράτησε 0-1 της Βέροιας. Το γκολ του Καρακώστα στο 95’ ισοφάρισε εκείνο του Κούσα στο 67’ κι έτσι Παναιτωλικός κ
Μετά τη σπουδαία νίκη στο ντέρμπι της κατηγορίας επί του Παναιτωλικού, ο πρώτος της βαθμολογίας ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε και από την Βέροια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-0, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Τζάνης στο 37’. Πλέον ο «Άγιαξ» της Ηπείρου έχει 19 βαθμούς και οδεύει ολοταχώς στον δρόμο της ανόδου στη Σούπερ Λιγκ.

Ο δεύτερος Παναιτωλικός είχε τη νίκη στα χέρια μέχρι το 94ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Δόξα Δράμας, με το τέρμα που είχε πετύχει ο Κούσας στο 67’. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όμως ο Καρακώστας ισοφάρισε σε 1-1 για τους «μαυραετούς» αφήνοντας στα κρύα του λουτρού την ομάδα του Αγρινίου.