Ο Αντετοκούνμπο σταμάτησε και τον Χάρντεν - Το καλύτερο ρεκόρ οι Μπακς

Ο άσος των «ελαφιών» πέτυχε 19 πόντους και «κατέβασε» 14 ριμπάουντ, ενώ είχε επίσης 4 ασίστ, ένα κλέψιμο κι ένα μπλοκ, παίζοντας για 33 λεπτά

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σταμάτησε τον Τζέιμς Χάρντεν και οι Μιλγουόκι Μπακς έφτασαν στην 56η φετινή νίκη τους (σε 75 αγώνες), επικρατώντας των Ρόκετς με 108-94 στο Μιλγουόκι και διατηρώντας το καλύτερο ρεκόρ στην κανονική περίοδο.

Ο άσος των «ελαφιών» πέτυχε 19 πόντους και «κατέβασε» 14 ριμπάουντ, ενώ είχε επίσης 4 ασίστ, ένα κλέψιμο κι ένα μπλοκ, παίζοντας για 33 λεπτά, την ώρα που η άμυνα των γηπεδούχων κράτησε τον «εκρηκτικό» Χάρντεν στους 23 πόντους.

Για το Μιλγουόκι, που νίκησε για 43η φορά φέτος με διαφορά +10 πόντων, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπλέντσο με 23 πόντους, ενώ για το Χιούστον οι Πολ και Κάπελα πρόσθεσαν 19 και 17 πόντους, αντίστοιχα.

Οι Σέλτικς επιβλήθηκαν με 116-106 των Καβαλίερς στο Κλίβελαντ κι έπαυσαν το σερί των τεσσάρων συνεχών ηττών, ενώ ταυτόχρονα εξασφάλισαν και μαθηματικά τη συμμετοχή στα πλέι οφ.

Το ίδιο συνέβη και με τους Λος Άντζελες Κλίπερς, που με τον Γκαλινάρι σε εξαιρετική ημέρα (25 πόντοι, 10 ριμπάουντ) επικράτησαν με 122-111 στη Μινεσότα. Από την πλευρά των «λύκων», ο Τάουνς μέτρησε 24 πόντους και 13 ριμπάουντ.