"Ο Κοντρέρας, ηγέτης της άμυνας του ΠΑΟΚ"

Τα ΜΜΕ της Χιλής αποθεώνουν τον Πάμπλο Κοντρέρας για την παρουσία του στον πρωτοπώρο ΠΑΟΚ.

Στη στυνεισφορά του Πάμπλο Κοντρέρας στην εξαιρετική πορεία του ΠΑΟΚ στέκονται τα ΜΜΕ της Χιλής, κάνοντας λόγο για τον ηγέτη της ασπρόμαυρης άμυνας.

"Ο αρχηγός της ομάδας της Θεσσαλονίκης έπαιξε 90 λεπτά στην συντριπτική νίκη της ομάδας του επί της ΑΕΚ με 3-0. Από τα τέσσερα παιχνίδια ο πρώην αμυντικός της Κόλο Κόλο έχει παίξει σε τρία τα οποία ο ΠΑΟΚ κέρδισε και είναι στην κορυφή.

Κανείς δεν τολμά να παίξει στη θέση του Πάμπλο Κοντρέρας, είναι ο ηγέτης της άμυνας του ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά το ματς με την ΑΕΚ και σχεδόν το τελείωσαν από το πρώτο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν με γκολ του Βιεϊρίνια, του Αθανασιάδη και του Σαλπιγγίδη", αναφέρει το δημοσίευμα.