Πρωταθλήτρια η Κ17 του ΠΑΟΚ-Νίκησε τον Ολυμπιακό στα πέναλτι

Σε ένα παιχνίδι με δραματική εξέλιξη οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ και οδηγήθηκαν στην παράταση με τον αγώνα τίτλου να κρίνεται στα πέναλτι.

Το πρωτάθλημα της Super League κατέκτησε η Κ17 του ΠΑΟΚ, που κέρδισε τον Ολυμπιακό με 6-5 στα πέναλτι στο ΔΑΚ Λαμίας.

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, και προηγήθηκε μόλις στο 9′, μετά από προβολή του Σταμούλη που έκανε το 1-0. Ο Δικέφαλος δεν τα έβαλε κάτω, και πιέζοντας τον αντίπαλό του κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Κούτσια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ ξανά με τον Σταμούλη, ο οποίος έκανε το 2-1. Οι «ασπρόμαυροι» απάντησαν άμεσα, και με τον Κεδίκογλου έφεραν και το ματς στο 2-2. Ο Δικέφαλος μάλιστα έκανε την ανατροπή με πέναλτι του Κούτσια στο 72′, που έκανε το 3-2, αλλά οι Πειραιώτες έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση με απευθείας φάουλ του Κασέμι.

Στην παράταση οι δύο ομάδες αναλώθηκαν στην αμυντική τους λειτουργία, και το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Η διαδικασία των πέναλτι κράτησε για πάρα πολύ ώρα, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να είναι πιο ψύχραιμοι και να κατακτούν τον τίτλο με 6-5.