Στον τελικό κυπέλλου χάντμπολ ο ΠΑΟΚ, λύγισε τον Φίλιππο Βέροιας

Μετά από ένα ματς-θρίλερ που οδηγήθηκε στην παράταση με γκολ του ΠΑΟΚ στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας, ο δικέφαλος πήρε τη μεγάλη πρόκριση.

Την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου χάντμπολ πήρε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας, νικώντας με 26-25 μετά από ένα συγκλονιστικό ματς στο κλειστό Γυμναστήριο της Λευκόβρυσης στην Κοζάνη.

Με γκολ του του Μαστορογιάννη, ο οποίος ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 21-21 στην εκπνοή και το ματς οδηγήθηκε σε 10λεπτη παράταση.

Εκεί, με εύστοχο πέναλτι του Βεσελίνοβιτς, 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 26-25.

Ο Φίλιππος Βέροιας προηγήθηκε μέχρι και με 5 γκολ (18-13), ωστόσο ο ΠΑΟΚ δεν παραδόθηκε και τελικά έφτασε στην σπουδαία πρόκριση.

Στον τελικό άυριο θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού ΧΑΝΘ - Πανελλήνιος, ματς το οποίο διεξάγεται σήμερα στις 17:30.