Ξάνθη: Τριπλή πρωτιά της Ελλάδος στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Πάλης

Η Ελλάδα θριάμβευσε και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Πάλης

Η πρώτη ημέρα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Πάλης, που διεξάγεται στην Ξάνθη, «βάφτηκε»... γαλανόλευκη. Η Ελλάδα θριάμβευσε και είναι χαρακτηριστικό ότι κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες. Οι πρωταθλητές μας πραγματοποίησαν σπουδαίες εμφανίσεις και οδήγησαν στην κορυφή τόσο την ελευθέρα, όσο και την ελληνορωμαϊκή, αλλά και την γυναικεία Πάλη.

Κατά την πρώτη ημέρα αγωνίστηκαν οι Παίδες-Κορασίδες και οι αθλητές μας κατέκτησαν συνολικά 23 μετάλλια, εκ των οποίων έξι χρυσά, έξι ασημένια και 11 χάλκινα.