Ξεκλείδωσε την άμυνα του ΟΦΗ στο Β’ ημίχρονο και έβαλε 4 ο ΠΑΟΚ (vid)

Η κομβική αλλαγή του Λημνιού άλλαξε την εικόνα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος που έφτασε τελικά σε μια ευρεία νίκη με τέσσερα γκολ.

Με ένα απολαυστικό θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο αποζημίωσαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ του φίλους του Δικεφάλου που  βρέθηκαν απόψε στην Τούμπα μετά την κακή εμφάνιση που πραγματοποίησαν στο πρώτο μέρος.

Οι ασπρόμαυροι κατάφεραν να επικρατήσουν με 4-0 του ΟΦΗ με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέρνοντας να κάμψουν την αποτελεσματική άμυνα των Κρητικών και τον πολύ καλό Σωτηρίου που βρισκόταν κάτω από τα δοκάρια.

Αφού δεν απείλησαν ουσιαστικά την εστία του ΟΦΗ, ο Φερέιρα πέρασε στη θέση του Ελ Καντουρί τον Λημνιό, που έκανε και τη διαφορά, κερδίζοντας πέναλτι σε τάκλιν του Μπράουν στο 49’.

Ο Σωτηρίου απέκρουσε την εκτέλεση του Μπίσεσβαρ, όμως ο Άκπομ βρέθηκε στο σωστό σημείο και πήρε το ριμπάουντ κάνοντας το 1-0.

Το 2-0 έγινε με πέναλτι, εύστοχο αυτή τη φορά, που εκτέλεσε ο σκόρερ Άκπομ μετά από ανατροπή του Λάμπρου από τον Γιαννούλη στο 59’.

Ο Λάμπρου που ξεκίνησε για πρώτη φορά ως βασικός σκόραρε με κεφαλιά για το 3-0 μετά από σέντρα του Μίσιτς.

Στο 83’ ο Ντόουγκλας με σουτ εκτός περιοχής έκανε το τελικό 4-0.