Δεν τα κατάφερε η Εθνική Ελπίδων, 1-0 από την Αυστρία

Παρόλο που η ελληνική ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ της Αυστρίας στο 53' πάγωσε τους παίκτες που δεν κυνήγησαν την ισοφάριση,

Τον αποκλεισμό από την τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος γνώρισε η Εθνική Ελπίδων που δεν κατόρθωσε να κάνει την ανατροπή και ηττήθηκε για δεύτερη φορά από την Αυστρία με 1-0 στο Σεντ Πόλτεν.

Παρόλο που το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Αντώνη Νικοπολίδη ήταν σαφώς καλύτερο στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, το γκολ του Γκρμπιτς με εκτέλεση φάουλ στο 53' πάγωσε την ελληνική ομάδα, η οποία δεν μπόρεσε να ξαναβρεί την αυτοσυγκέντρωσή της.

Σημειώνεται πως στον πρώτο αγώνα η Εθνική είχε ηττηθεί με το ίδιο σκορ (0-1) στο γήπεδο της Τούμπας.

ΑΥΣΤΡΙΑ (Βέρνερ Γκρέγκοριτς): Σλάγκερ, Ούλμαν, Βόμπερ, Πος, Ίνγκολιτς, Λίενχαρτ, Λιούμπιτς, Βολφ (90΄ Ντάνσο), Λάιμερ, Μπαουμγκάρτνερ Κρ. (71΄ Χόρβαθ), Γκρμπιτς (61΄ Κβάσινα).

ΕΛΛΑΔΑ (Αντώνης Νικοπολίδης): Κότσαρης, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Χατζηδιάκος, Σάλιακας, Καραχάλιος, Γαλανόπουλος (80΄ Κωτσόπουλος), Λημνιός, Μπουζούκης (65΄ Ανδρούτσος), Λάμπρου (57΄ Χατζηγιοβάνης), Κουλούρης.