Ντου των οπαδών του ΠΑΟΚ και διακοπή στο ντέρμπι με τον Άρη (φωτο+vid)

Ενώ το παιχνίδι του Δικεφάλου με τους Κιτρινόμαυρους ήταν στις καθυστερήσεις, οπαδοί του ΠΑΟΚ πέταξαν αντικείμενα και ο αγώνας διεκόπη.

Στις καθυστερήσεις του ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη στην Τούμπα, για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten, οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο καπνογόνα και αντικείμενα και αμέσως μετά υπήρξε εισβολή τους.

Το παιχνίδι διεκόπη από τον διαιτητή Μπόμπι Μάντεν... Τη στιγμή που εισέβαλαν στο γήπεδο οι οπαδοί, στο 90'+2', ο Άρης ήταν 0-1 μπροστά στο σκορ, χάρη στο γκολ του Μαντσίνι στο 41'. Η διακοπή κράτησε 42 λεπτά και ακολούθως το ντέρμπι συνεχίστηκε για να παιχτούν δύο λεπτά και ακολούθως ο Σκωτσέζος να σφυρίξει τη λήξη.

Η απόφαση να συνεχιστεί το ματς είναι του Σκωτσέζου με βάση τον κανονισμό.