Ήττα για ΠΑΟΚ από την ανώτερη Τσέλσι - Φωνάζει για πέναλτι (video)

Οι Λονδρέζοι αιφνιδίασαν από το 7ο λεπτό τον «Δικέφαλο του Βορρά», με τον Γουίλιαν να βρίσκει τη μπάλα στα δίχτυα. Άτολμος ο ΠΑΟΚ.

Άτολμος εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ στον αγώνα με την Τσέλσι στην κατάμεστη και «καυτή» Τούμπα, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής στη φάση των ομίλων για το Europa League.

H Τσέλσι προηγήθηκε ήδη από το 7ο λεπτό, γράφοντας το τελικό 0-1, με τον Γουίλιαν να βρίσκει τη μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από γρήγορη αντεπίθεση των «μπλε».

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι μετά το 80', με τις επεμβάσεις του Πασχαλάκη να αποδεικνύονται σωτήριες.

Μάλιστα, στην τελευταία φάση του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, σε εκτέλεση κόρνερ, ο Μπάρκλεϊ τράβηξε τη φανέλα του Μαουρίτσιο, ωστόσο ο Μαγιένκο δεν έδειξε την άσπρη βούλα, με τους «ασπρόμαυρους» να φωνάζουν για πέναλτι.

Εντυπωσιακή, πάντως, ήταν η ατμόσφαιρα στην Τούμπα, με τους οπαδούς να εμψυχώνουν τους παίκτες του ΠΑΟΚ, όντας ο 12ος παίκτης της αναμέτρησης.