Κύπελλο: Αποκλεισμός-σοκ για τον Απόλλων Πόντου, ηττήθηκε από τη Λευκίμμη

Οι κοκκινόμαυροι ηττήθηκαν με 2-1 στην παράταση (0-0 κανονική διάρκεια) από τη Λευκίμμη, η οποία έχει και ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές

Αποκλεισμό-σοκ από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος γνώρισε ο Απόλλωνας Πόντου.

Οι κοκκινόμαυροι ηττήθηκαν με 2-1 στην παράταση (0-0 κανονική διάρκεια) από τη Λευκίμμη (ομάδα Γ Εθνικής), η οποία αποτελείται και από ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές .

Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ στα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση ο Σουντουρά άνοιξε το σκορ για τους κοκκινόμαυρους, όμως ο Τσεβανέδης με ένα πέναλτι και ένα πλασέ από κοντά έκανε την ανατροπή στον αγώνα.

Η ομάδα της Κέρκυρας κατάφερε να κερδίσει δεύτερο δυνατό αντίπαλο στο Κύπελλο Ελλάδας, μετά τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Πηγή φωτογραφίας: enimerosi.com