Νέα γκέλα για ΠΑΟΚ-Έμεινε ισόπαλος με Απόλλωνα στην Τούμπα

Αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ είδε τον Απόλλωνα Σμύρνης να ανατρέπει την κατάσταση και να γλυτώνει την ήττα στο τέλος.

Πολύτιμους βαθμούς έχασε ο ΠΑΟΚ του Γκαρσία για μια ακόμα φορά, καθώς ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε να του αποσπάσει ένα 2-2 στην Τούμπα.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 29’ με τον Ουάρντα που εκμεταλλεύθηκε τη θέση που είχε στην περιοχή πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ από τότε που επέστρεψε.

Με αυτό το σκορ οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη όμως όλα ανατράπηκαν αφού ο Ελ Καντουρί έκανε πέναλτι σε παίκτη της Ελαφράς Ταξιαρχίας που μετέτρεψε σε γκολ ο Τσαμπούρης στο 52’ με εύστοχη εκτέλεση.

Στο 81’ ο Φερνάντεθ έκανε τα πράγματα δυσκολότερα πλασάροντας εύστοχα τον Ζίφκοβιτς κάνοντας το 1-2 μετά από ωραίο συνδυασμό των Απολλωνιστών μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ.

Ο Ίνγκασον ωστόσο μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 88’ έσωσε τον ΠΑΟΚ από τα χειρότερα πετυχαίνοντας το πέμπτο του γκολ φέτος και ισοφαρίζοντας σε 2-2.