Βόλεϊ: Ήττα με παράπονα στο Τελ Αβίβ από τη Μακάμπι για τον ΠΑΟΚ

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε στα σετ αλλά έχασε τα επόμενα τρία - Πρέπει να κερδίσει και να διεκδικήσει την πρόκριση στο χρυσό σετ στον επαναληπτικό

Ο ΠΑΟΚ έκανε δύσκολη τη ζωή του και κατ΄ επέκταση την πρόκριση στα προημιτελικά του εφετινού Challenge Cup Ανδρών, μετά την ήττα που υπέστη στο Τελ Αβίβ από τη Μακάμπι.

Ο Δικέφαλος του Βορρά προηγήθηκε στα σετ αλλά έχασε τα επόμενα τρία και τώρα, στη ρεβάνς της Θεσσαλονίκης (15/12), θα πρέπει αρχικά να φτάσει στο 3-0 ή στο 3-1 και να διεκδικήσει την πρόκριση στο χρυσό σετ.

Σημειώνεται ότι ο ερασιτέχνης ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του αγώνα, καθώς εκτιμά ότι μία πεντακάθαρη φάση υπέρ του ΠΑΟΚ δόθηκε ανάποδα και στέρησε τη νίκη από τον Δικέφαλο. «Αντί για καθαρό μπλοκ-άουτ σε επίθεση του Βαν Ντεν Ντρις, οι διαιτητές είδαν άουτ, με το 32-30 να δίνει τη νίκη στη Μακάμπι», σημειώνει χαρακτηριστικά ο ΑΣ ΠΑΟΚ.