Έριξε τριάρα στον Αιολικό ο Ηρακλής και περιμένει τα play outs

Το χατ τρικ του Αρόγιο οδήγησε τους κυανόλευκους σε μια άνετη νίκη

Με άνετη επικράτηση ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο της Superleague 2 ο Ηρακλής, νικώντας ως τυπικά γηπεδούχος τον Αιολικό με 3-0 στο στάδιο της Αριδαίας σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών.

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αντρές Αρόγιο που πέτυχε χατ τρικ, οι κυανόλευκοι  προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ άλλα δύο γκολ στο 51' και το 81', σφράγισαν τη νίκη για τον Γηραιό που μπαίνει με αισιοδοξία στα Play Outs της σεζόν.

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Χρουσιέλ, Χειρίτραντας, Γκμπενιόν, Ισνάλντο (75′ Πατράλης), Αρόγιο (90′ Τόρες), Εμπό, Νεοφυτίδης, Κούστα, Γκέρμους (85′ Κουντουριώτης), Τσαγκαλίδης.

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Γιόκε, Ζάκαριτς, Ενομό, Μπενίτεζ, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Τριανταφυλλάκος, Ουνγιαλίδης, Ντίμοφ, Ζιβογίνοβιτς.

Διαιτητής: Αργυρός (Πέλλας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης, Κοτανίδου (Δράμας)