Μεγάλο διπλό της ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη, έξαλλοι στον Ολυμπιακό με τη διαιτησία (video)

Η ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι στον Πειραιά με 1-2, οι ερυθρόλευκοι ωστόσο φωνάζουν για τη διαιτησία

Μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη πέτυχε η ΑΕΚ με 2-1 και σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης», η Ένωση «έπιασε» το «δικέφαλο» του Βορρά στην 2η θέση.

Η Ένωση ήταν εξαιρετική στο πρώτο μέρος, όταν και προηγήθηκε με τους Λιβάι Γκαρσία (32΄) και Στίβεν Τσούμπερ (38΄), ωστόσο, το γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 44΄ έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι», που είναι έξαλλοι με τη διαιτησία, ήταν καλύτεροι, πέτυχαν γκολ με τον Μασούρα στο 69΄ που δεν μέτρησε μετά την εξέταση της φάσης από το VAR (χέρι), ενώ διαμαρτυρήθηκαν και για πέναλτι του Κάλινς στο Ναβάρο λίγα λεπτά αργότερα.