Γκέλαρε ξανά ο Ηρακλής, 1-1 με Αιγινιακό στο Καυτανζόγλειο (video)

Οι Πιερείς αιφνιδίασαν ανοίγοντας το σκορ στο 78' με γκολ του Πέριτς, ενώ οι κυανόλευκοι έσωσαν την παρτίδα ισοφαρίζοντας στο 86' με τον Ρόβα.

Ισόπαλη με τελικό σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Αιγινιακό, που αγωνίζονταν σήμερα στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Οι δύο ομάδες βρήκαν τη μπάλα στα δίχτυα στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με τον Πέριτς να σημειώνει το 0-1 για τον Αιγινιακό στο 78', ενώ λίγα λεπτά αργότερα, στο 86', ο Ρόβας ισοφάρισε για τον Γηραιό.

Πρόκειται για νέα γκέλα των κυανόλευκων, που βρίσκονται πλέον στην 9η θέση με 4 βαθμούς, ενώ ο Αιγινιακός βρίσκεται στην 12η με 2 βαθμούς.

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Βοσνιάδης, Χιντζίδης (46′ Γεωργίου, 65′ λ.τρ. Ρόβας), Κουτρομάνος, Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Πασάς, Ντούνης, Κλέιτον (59′ Μενδρινός), Περόνε

Αιγινιακός (Ορμυλιώτης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Ζήσης, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος, Πέριτς, Κούστα.